Yılmaz Özdil’den Demirtaş Tepkisi: Hapisteki bir Babanın.

 Yılmaz Özdil’den Demirtaş Tepkisi: Hapisteki bir Babanın.

04.09.2020 - 9:24

Güncelleme : 04.09.2020 - 9:24

Med Haber / “Hapisteki bir babanın evlatlarıyla kucaklaşmasına engel olmak, babaya kestiğin faturayı hiçbir günahı olmayan evlatlara ödetmek, suç ve ceza kavramlarıyla izah edilemez.”

 

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Selahattin Demirtaş’ın korona gerekçesiyle cezaevinde kızlarıyla görüştürülmemesine tepki gösterdi. Ergenekon kumpası ile tutuklanarak 5 yıl hapis yatan Albay Levent Göktaş’ın duruşmalar sırasında PKK ile yaşanan çatışmada yaşadığı bir olayı anlatarak mahkeme heyetine ‘mertlik’ dersi vermesini hatırlatan Özdil, Demirtaş’a yapılan uygulama için de ‘Alenen işkencedir’ dedi. Özdil şöyle yazdı: Bugün bize vatan-bayrak dersi vermeye kalkışan bademler, bu kahraman albayımızı kumpasla Silivri’ye tıktı. “Terör örgütü üyesi olmak”la suçladılar! 21 yıl hapis cezasına çarptırdılar. 5 yıl yatırdılar. Yukarıda okuduğunuz yaşanmış öyküyü, duruşmada anlattı. Sonra da savcıların hakimlerin suratına haykırdı…

 

“Pkk bile mertçe savaştığımızda bize saygı gösteriyor, ama uyduruk delillerle bizi buraya tıkanlar ve sizler, saygı göstermiyorsunuz” dedi. ★ Savaşın bile ahlakı vardır. Savaşta bile saygı vardır. Üç bin yıllık töremiz var bizim… Mert olacaksın. ★ Covid movid palavralarıyla, Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla görüşmesine engel olmak, hukuka da, ahlaka da, bu millete de yakışan bir davranış değildir. ★ Hapisteki bir babanın evlatlarıyla kucaklaşmasına engel olmak, babaya kestiğin faturayı hiçbir günahı olmayan evlatlara ödetmek, suç ve ceza kavramlarıyla izah edilemez. Alenen işkencedir.

Kaynak: Gerçek Gündem

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın