Yavuz Ağıralioğlu’nun ‘HDP meşru değildir’ sözlerine Barış Yarkadaş’tan sert çıkış !

 Yavuz Ağıralioğlu’nun ‘HDP meşru değildir’ sözlerine Barış Yarkadaş’tan sert çıkış !

08.10.2021 - 12:07

Güncelleme : 08.10.2021 - 12:07

İyi Partili Yavuz Ağıralioğlunun “HDP Meşru Değildir” Sözü kamuoyunda geniş ses getirmişti. Eski milletvekili, yazar ve araştırmacı gazeteci Barış yarkadaş: HDP den daha az oy almış bir parti HDP meşru görmediğini söylüyor ya bu akıl alır bir siyaset tarzı değil neye göre meşru değil Siz nasıl kurulduysanız HDP da aynı şekilde kuruldu, siz nasıl seçime girdiyseniz hdp de aynı şekilde seçime girdi, siz nasıl seçime girecekseniz HDP de aynı şekilde seçime giriyor. Yani bir partinin bir parti meşru görmeme hakkı var mı HDP hem meşrudur hem de yasaldır.
Ama sonuçta Türkiye’de kabul etseniz de etmeseniz de ‘Kürt sorunu var’ diyen bir parti var ve bu parti Kürt sorunu vardır’ diyerek altı buçuk milyon oy alıyor. Her türlü baskıya ve engellemeye rağmen şu an HDP’nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarına rağmen hala cezaevinde tutuluyor. Aldığı cezadan daha çok yatan ve Belli ki 2023 seçimlerinden sonra ancak serbest kalabilecek bir pozisyonda Selahattin Demirtaş bugün dışarıda olsaydı Selahattin Demirtaş iddialı bir Cumhurbaşkanı adayı olacaktı ve iyi Parti’nin genel başkanından da daha fazla oy alacaktı.
Yani bunlar gerçekten akıl alır bir siyaset tarzı değil. Millet ittifakı HDP olmadan Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmayı ve parlamentoda 360 yada 400 milletvekili almayı nasıl düşünüyor.
Şu ya da bu nedir biliyor musunuz; İYİParti’nin bugünkü konumu AKP’nin çizdiği sınırlar da siyaset yapmaktır.
İyi partili Yavuz Beyi izleyen bir HDP’li niye gitsin millet ittifakı’nın Cumhurbaşkanı adayına oy versin. Ben merak ediyorum mesela kendimi bir HDP’linin yerine koyuyorum şu an beni meşru görmeyen bir ittifak Yarın benden oy isteyecek ve Cumhurbaşkanı yapmak isteyecek iyi Parti artık bu AKP ve MHP’nin çizdiği sınırdan çıksın
Cesur olun niye korkuyorsunuz. Ya arkadaş sen ne yaparsan yap AKP ve MHP sana fetö’cü diyecek, Kandil’den talimat alıyorsun diyecek, terörist diyecek, teröristlerle işbirliği yapıyorsun diyecek. Aman bana bunu demesinler onu demesinler dediğin an dükkanı kapat git bu kadar korkaklık olur mu.
Neden korkuyorsun oy alırken iyi bana oy verin cumhurbaşkanını seçtiğim parlamentoda 400’ün üstüne çıkayım bu güzel. Ee Ama ben seni meşru olarak görmüyorum
E peki HDP çıkıp ben de sizin adayınızı meşru görmüyorum. Altı buçuk milyon oyuma çağrı yapıyorum: ’boykot ediyorum’ derse ne yapacaksın, bizi beş yıl daha Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına mahkum edeceksin. HDP bu yönetimi Türkiye için bir şans, gerçekten bir şanstır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın