Selahattin Demirtaştan Flaşh Açıklama

 Selahattin Demirtaştan Flaşh Açıklama

22.09.2020 - 10:40

Güncelleme : 22.09.2020 - 10:40

Med HABER / ‘Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacak’ Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, avukat Cahit Kırkazak aracılığıyla mesajını paylaştı. Mesajında savcılara seslenen Demirtaş, “Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır” dedi.

Edirne’de tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la görüşen avukat Cahit Kırkazak, sosyal medya hesabından Demirtaş’ın mesajını paylaştı.

Demirtaş’la bir yıldır iddianame hazırlanmayan dosyasını görüştüklerini belirten Kırkazak, “Bazı savcılara şunu hatırlattı: Bir zamanlar kimi savcılara zırhlı araçlar bile hediye edildi, yine de yargılanmaktan kurtulamadılar.” dedi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Kırkazak şu ifadeleri kullandı:

“Merhabalar, bugün Sayın Demirtaş’ı ziyaret ettim. Demirtaş’ın taraf olmadığı dosyada bir yıldır iddianamesiz olarak tutuklu bulunduğu dosyayı tartıştık. Demirtaş’ın herkese selamları vardı; bazı savcılara da şunu hatırlattı: bir zamanlar kimi savcılara zırhlı araçlar bile hediye edildi, yine de yargılanmaktan kurtulamadılar. Elinize tutuşturulan hediye poşetleri sizi yargılanmaktan kurtaramayacaktır.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın