Selahattin Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

 Selahattin Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

08.10.2021 - 7:24

Güncelleme : 08.10.2021 - 7:24

Selahattin Demirtaş, “Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz” dedi.

Başak Demirtaş, Fox TV’de katıldığı programa RTÜK tarafından inceleme başlatılması ve bazı medya çevrelerince hedef alınmasına tepki gösterdi. Edirne Cezaevi’nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, Başak Demirtaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı alıntılayarak, ailesini hedef haline getirilmesine karşı mesaj verdi.

BAŞAK DEMİRTAŞ: BİRAZ OLSUN KONUŞMAM MI SUÇ?
Başak Demirtaş, Twitter hesabından şunları yazdı: “Beş yıldır, gece gündüz her kanalda Selahattin’e ve arkadaşlarına iftira atmak, onları suçlamak serbestken suçsuzluğu AİHM Büyük Daire kararıyla kesinleşmiş olan eşimle ilgili televizyonda biraz olsun konuşmam mı suç? Maalesef hem utanç verici hem de üzücü bir durum. Demek ki beş yıllık yalanlar ve iftiralar, bir saatlik hakikat karşısında tuzla buz olabiliyormuş. Bu kadar saldırıya gerek yok, hakikatin karşısında tüm yalanların, üretilmiş algıların sonsuza kadar sürmeyeceğinin bilinmesi gerekirdi.”

‘BUNU DA ASLA UNUTMAYACAĞIM’
Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından da eşinin tweet’i alıntılanarak şu mesaj yayınlandı: “Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz. Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım.”(MA)

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın