Sedat Peker özür diledi!

 Sedat Peker özür diledi!

29.06.2021 - 20:00

Güncelleme : 29.06.2021 - 20:00

Sedat Peker, dün adını verdiği Savcı Mesut Erdinç Bayhan’dan özür diledi. Barış Terkoğlu, dün Halk TV’de başka bir kişinin imzası olduğunu söylemişti. Peker dosyalara tekrar bakacağını ve yanlışlık varsa özür dileyeceğini belirtmişti.

Peker’in açıklaması ve özrü şöyle:

Kıymetli dostlarım, cihan ekşioğlu ile beraber feto borsası oluşturduğunu söylediğim fetönün prenslerinden burak başlıların menfaat karşılığında hakkında takipsizlik kararını verdiğini söylediğim Mesut Erdinç Bayhan isimli sayın savcının adını, okuduğum dosyaların çokluğundan dolayı yanlış yazmışım. Gazi savcımızdan özür diler, hakkını helal etmesini isterim. Ayrıca kendisinin yakını olduğunu belirttiğim Murat Gür İbrahimoğlu isimli kişiden de dosyayı karıştırıp yanlışlıkla ismini yazdığım için özür diler, helallik isterim.

fetönün prensi olarak geçen burak başlılara 2015 senesindeki fetö soruşturması ile menfaat karşılığında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcının ismi Hüseyin Önelge’dir. Yine burak başlılarla ilgili ikinci bir feto soruşturması daha yapılmıştır. Bu soruşturmada menfaat karşılığı takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcı Muhammet Akçaer isimli savcıdır. Dosyaların çokluğu isimleri yanlış yazmama sebep olduğu için hata benimdir. Lütfen özrümü kabul etsinler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın