Öykü Serter: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar

 Öykü Serter: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar

04.11.2020 - 23:02

Güncelleme : 04.11.2020 - 23:02

Sunucu Öykü Serter, İzmir depreminin ardından yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu. “Depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkes sorumlu” diyen Serter,

“Herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili… Deprem vergilerini çalan – evet çalan (hesabını veremiyorsanız çalınmıştır!) herkes bu acının müsebbibi, bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter!” ifadesini kullandı.

İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı…

Serter, sözlerini şöyle sürdürdü:

İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı… İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a…koyacağız diyen Cengiz’in affedilen vergisi 425 milyon!

Şuursuz bakanları da al git

Şu yardımlaşmayı, dayanışmayı gördükçe bizi bizle bırakın, biz kendimizi kurtarırız, yaşatırız, yönetiriz, neyimiz varsa paylaşırız. Bu birlik beraberlikten şov malzemesi çıkarmayı, enkaz üstüne çıkıp bonus toplamayı, yarın hava soğuk değil, yağmur da yok açıkta kalın, diyebilen bakan utanmazlığını, halkımız da çürük binalarda oturmasalarmış arsızlığını, ‘Ayda’nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor’ diyen şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın