MHP’de kazan fokur fokur kaynıyor: Bahçeli’ye yakın isim istenmeyen kişi ilan edildi!

 MHP’de kazan fokur fokur kaynıyor: Bahçeli’ye yakın isim istenmeyen kişi ilan edildi!

05.06.2021 - 16:41

Güncelleme : 05.06.2021 - 16:41

MHP kongresinden sonra parti içinde tepkiler sürüyor. Teşkilat içinde beklenilen değişiklik olmayınca büyük hayal kırıklığı yaşandığı aktarıldı.

Günboyu’nun MHP kulislerinden edindiği bilgiye göre; MHP Genel Merkez Yönetimine teşkilatların tepkisi büyüyor.

MHP kongresinden sonra MHP Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) büyük değişiklik bekleyen teşkilatlar, yalnızca bir iki değişiklik olunca büyük hayal kırıklığına uğradılar.

Özellikle teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın görevine devam etmesi MHP tabanında büyük hayal kırıklığı ve kızgınlık yarattı.

Teşkilatlar uzun zamandan beri Semih Yalçın’dan rahatsız.

Çünkü teşkilatların sorunlarına bakmadığı gibi Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye de MHP’lilerin istek ve taleplerini bildirmiyor, sorunlarına çözüm üretemiyor.

Sorunları ileten il ve ilçe başkanlarını da görevden alıyor.

Meclis grubu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelince MHP grubunda birçok milletvekili AKP iktidarına “kayıtsız şartsız destek” verilmesine karşı çıktıklarını kulislerde açıkça ifade ediyorlar.

MHP Milletvekillerinin yarıdan fazlası yaşanan olaylardan rahatsız olduğu kulislere yansıyor.

Özellikle Sedat Peker ile Süleyman Soylu olayında Cumhurbaşkanı suskun iken Bahçeli’nin Soyluya sahip çıkması MHP meclis grubunda milletvekillerinin birçoğunu rahatsız etti.

Taban fokur fokur kaynarken önümüzdeki günlerde istifalar olacağı iddia ediliyor.

Genel Merkez yönetiminin Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretilmesi konusunda sessiz kalması ve AKP iktidarının icraatları ile mutlu olması da hem milletvekillerinin hem teşkilatın hem de MHP’li seçmenin tepkisine neden oluyor.

https://www.gercekgundem.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın