Mehmet Soylu istifa etti!

 Mehmet Soylu istifa etti!

03.07.2021 - 16:42

Güncelleme : 03.07.2021 - 16:44

Son aylarda özellikle organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarıyla dikkat çeken Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni bir tartışma ile gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde YouTube kanalı 140journos’un “Veba” adlı belgeselinde Soylu ile Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında kavga çıktığı iddialarının ardından Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun RD Global/Invamed firmasıyla medikal işi yaptığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklamada bulundan RD Global, Mehmet Soylu’nun istifa ettiğini açıkladı. Söz konusu belgeselde ismi açıklanmayan üst düzey bir bürokrat ise Koca-Soylu kavgasına ilişkin, “Ankara’da siyasetçilerin ticari bağlantıları var. Süleyman Soylu ile kardeşi medikal sektöründe iş yapıyorlar bu arada anlayacağınız iki taraf arasındaki kavga çok büyük” ifadelerini kullanmıştı.

“Soylu’nun kuzeni istifa etti”

Yerel medyada yer alan habere göre Bakan Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun RD Global/Invamed firmasıyla medikal işi yaptığı belirtildi. Konuyla ilgili açıklamada bulundan RD Global, “Şirket amaçlarımız dahilinde, sadece Ar-Ge faaliyetleri ve tıbbi cihaz üretimi yapılmakta, bu sebeple herhangi bir şekilde son kullanıcı olan kamu hastanelerine ve özel hastanelere satış yapılmamaktadır. Şirketlerimizin hiçbirinde, Sayın Mehmet Soylu’nun ortaklığı bulunmamaktadır” dedi.

İstifayla ilgili açıklama yapan söz konusu şirket şu ifadeleri kullandı:

“RD GLOBAL Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mehmet Soylu, 2021 yılının Nisan ayında Yönetim Kurulu üyeliği görevinden sağlık problemleri sebebiyle istifa ettiğini bildirmiş; istifası kabul edilmemiştir. Fakat sağlık problemlerinin devam etmesiyle, 28.05.2021 tarihinde tekrar istifasını sunmuş ve bu talebi kabul edilmek durumunda kalınmıştır.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın