Kitap yakarken ormanı yakmışlar

 Kitap yakarken ormanı yakmışlar

30.07.2021 - 12:19

Güncelleme : 30.07.2021 - 15:15

Marmaris’te 1 kişinin yaşamını yitirdiği orman yangınını çıkardıkları iddia edilen 10 yaşlarındaki 2 çocuğun, pedagog eşliğinde ifadelerinde “Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı” dediği öğrenildi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün başlayan çıkan orman yangını halen devam ediyor. İçmeler karayolu Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda dün saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yerleşim yeri ve otellere 100 metre uzaklıktaki yangın bölgesine, ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

Yangın söndürme çalışmalarına destek veren Şahin Akdemir (25) isimli yurttaş ise motosikletinin devrilmesi sonucu kaza yapıp alevlerin arasında kalması sonucu hayatını kaybetti.

Alevlerin başladığı noktaya yakın yerde evleri bulunanlar, yangını komşu çocuklarının çıkardığını öne sürdü. Bunun üzerine Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri, 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadelerini aldı.

Çocukların, “Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık” dediği öğrenildi.

KAYNAK:MA

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın