Kılıçdaroğu HDP Üzerinde Çalışmalar Ve

 Kılıçdaroğu HDP Üzerinde Çalışmalar Ve

04.11.2020 - 21:38

Güncelleme : 04.11.2020 - 21:38

Kılıçdaroğu: İYİ Parti ve HDP’yi ayrı partiler kurdurtarak bölmeye çalışıyorlar Kılıçdaroğlu, Karar TV’nin Youtube canlı yayınında, gazeteciler Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayarak, gündeme dair değerlendirmeler yaptı.

 

‘HDP ÜZERİNDE DE ÇALIŞMA VAR’

HDP üzerinde de bir çalışma var. Kürtlere ayrı bir parti kurdurmak istiyorlar. ‘HDP’yi bölebilir miyiz?’ diye. Bütün bu denemeler yapılıyor. Ben bizim insanımızın ferasetine güveniyorum. Bütün bu çabalara rağmen Millet İttifakı’nın büyüyeceğine inanıyorum. Demokrasiden yana olanlar kazanacak.

 

‘BEN YARIN CUMHURBAŞKANI OLSAM İLK İŞ…’

Ben yarın Cumhurbaşkanı olsam yarın ilk iş bir basın toplantısı yapacağız ve vatandaşa diyeceğiz ki ‘Bize güvenin ve israf yasak’. Lükse ve şatafata asla kaynak ayırmayacağız. Devletin her tarafında israf var. Devletten israfın neler olduğunu söyleyeceğiz. Hemen yapacağımız şey, Ekonomik ve Sosyal Konseyi acil şekilde çağıracağız ve orada, esnafımız, işçimiz, çiftçimiz yaşadıkları sorunları anlatacak, biz de çözümlerini anlatacağız. Fakir fukaradan toplanan vergilerle köprü ve otoyollara dünyanın parasını ödüyorsunuz. Bunları kamulaştıracağız. Devlette liyakat esastır, devlette görev yapanların kimliğine bakmaksızın kim o işi iyi yapıyorsa göreve onu getireceğiz. Devlet Planlama Teşkilatı’nı yeniden açacağız. Orada Türkiye’nin en yetenekli insanları olacak. Bunların kimlikleri önemli değil. Yeni giren birisi, 20 yıldır orada çalışan birinin ufkunu açabilir. Süratli bir şekilde kentsel dönüşüm yapacağız. İnsanların hayatını kurtaracağız, istihdam sorununu çözeceğiz. Öğretmen açığı olmayacak. Okul sayısını arttıracağız.İmam hatiplerle herhangi bir sorunumuz yok.

 

‘KAYYUMLAR KÖŞEYİ DÖNDÜ’

Seçimle gelen seçimle gitmeli. Seçimle geleni alıp atamayla geleni gönderiyorsunuz. Kars’ta belediye meclis üyelerini de aldılar. Demokrasilerde böyle bir şey yok. Terörle ilgili bir durum varsa savcılar var. Özel şirketlere kayyum atanması da doğru değil. Şirketlerin büyük bir kısmı battı. Kayyumlar köşeyi döndü. Kayyumun orayı arpalığa dönüştürmemesi lazım.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın