Kediler Er Geç Evin Yolunu Bulur: Evden Kaçtıktan 12 Yıl Sonra Geri Dönen Kedi Gucci

 Kediler Er Geç Evin Yolunu Bulur: Evden Kaçtıktan 12 Yıl Sonra Geri Dönen Kedi Gucci

04.07.2020 - 21:16

Güncelleme : 04.07.2020 - 21:16

İngiltere’nin Leeds şehrinde yaşayan Vicky Swainson isimli kadın, evden kaçan kedi Gucci ile 12 yıl sonra yeniden bir araya geldi.

 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ortasındaki İngiltere’de, sosyal medya kullanıcılarını gülümseten ve sevindiren bir olay yaşandı. Vicky Swainson adlı kadın 12 yıl önce evden kaçan “Gucci” isimli kedisine yeniden kavuştu.
12 yıl önce evden kaçtı

2008 yılının temmuz ayında Gucci evden kaçtığında Vicky henüz 19 yaşındaydı. Morley şehrindeki Bridge Street’te bulunan yeni evlerine geldiklerinde Gucci’yi yeni odasına yerleştirdi. Ancak evin yeni olmasından dolayı her tedbiri almamış olacak ki Gucci pencerede bulunan bir açıklıktan kaçtı.

Hiçbir yerde bulamadı

İngiltere’nin Leeds şehrinde yaşayan Vicky Swainson Gucci’nin kaçmasının hemen ardından onu aramaya başladı. Aylarca eski evi ile yeni evi arasındaki 3 kilometrelik yolda arama yapan genç kadın sonuç alamadı. Vicky ve 13 yaşındaki kız kardeşi Tamsin 6 ay boyunca ulaşabildikleri her yere yüzlerce kayıp ilanı astı. Ancak 6 ayın sonunda Gucci’nin bir daha asla geri dönmeyeceği fikrini kabul etmek zorunda kaldılar.

Veterinerden gelen telefon…

Ancak, 31 yaşındaki Swainson, iki hafta önce gelen bir çağrıyla hayatının en mutlu anlarından birini yaşadı. Bir veteriner, tedavi için getirilen kedinin mikroçipinde kendisine ait iletişim bilgilerinin bulunduğunu söyledi. Aile Gucci’yi sokakta bulup sahiplenmişti ve kendileriyle birlikte yaşadığı 3 yıl içerisinde Gucci’ye mikroçip taktırmışlardı. İşte o mikroçip 12 yıl sonra onları mutlu sona ulaştırdı.

Gucci’nin yıllarca hayvansever biri tarafından sokakta bakıldığı ve zayıfladığı için veterinere götürüldüğü ortaya çıktı.

“Milyonda bir görülecek şans”

 

Swainson, yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Arama geldiğinde şoka girdim. Gittiğinde çok üzülmüştüm. Bir daha Gucci’yi göreceğimi düşünmüyordum. Tüm işlerimi bırakıp veterinere koştum. Onu elimde tutana kadar olayın gerçek olduğuna inanamadım. Bunun milyonda bir görülecek bir şans olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Aylar sonra ilk güzel haber”

Swainson, Gucci’nin tedavisinin sürdüğünü ve şu anda sağlığının yerinde olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, “mucize” kavuşma sosyal medyada kısa sürede trend haline geldi. Kullanıcılar Swainson’ı tebrik ederek, ona kedisiyle birlikte mutlu bir yaşam temennilerinde bulundu. Kullanıcılardan bazıları koronavirüs salgını ile zorlu bir mücadele yürüten İngiltere’de, aylar sonra ilk defa güzel bir haber aldıklarını yazdı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın