Katilin cinayet listesi ortaya çıktı: Barış Atay ve Selahattin Demirtaş’ı öldürmeyi tasarlamış!

 Katilin cinayet listesi ortaya çıktı: Barış Atay ve Selahattin Demirtaş’ı öldürmeyi tasarlamış!

19.06.2021 - 8:56

Güncelleme : 19.06.2021 - 8:56

Katilin cinayet listesi ortaya çıktı: Barış Atay ve Selahattin Demirtaş’ı öldürmeyi tasarlamış!

T24’ten Gökçer Tahincioğlu, HDP İzmir İl Binası’na saldırı için gelen ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in Emniyet ve savcılık ifadelerine ilişkin bilgileri köşesine taşıdı.

İzmir’de HDP İl Binası’na saldırarak parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in yakalandıktan sonra verdiği ifadede TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay ile tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı öldürmeyi tasarladığını söylediği ortaya çıktı.

Polis ablukasındaki Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Binası’na 17 Haziran’da silahla elini kolunu sallayarak giren Onur Gencer isimli kişi, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katletmişti. T24’ten Gökçer Tahincioğlu, Gencer’in Emniyet ve savcılık ifadelerine ilişkin bilgileri köşesine taşıdı.

Gencer’in Emniyet ifadesinin 27 sayfa olduğunu belirten Tahincoğlu, ifadelerde Gökçer’in Kürt nefretini sık sık vurguladığını belirtti. İfadelerde Gencer’in saldırıyı sürekli kendisinin planladığının altını çizdiğini ifade eden Tahincoğlu, Gencer’in ayrıca sık sık otellerde kaldığına da dikkat çekti.

BARIŞ ATAY VE DEMİRTAŞ’I ÖLDÜRMEYİ TASARLAMIŞ!

İfadelerde en dikkat çekici nokta ise Gencer’in Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Öcalan’ı öldürmeyi tasarlamasıydı.

Yazıda o kısımlar şöyle aktarıldı:

“Gencer, kimsenin etkisinde kalmadığını söylüyor ama öldürmeyi tasarladığı isimleri Öcalan, Selahattin Demirtaş, Barış Atay diye sıralıyor ifadesinde.

Silaha çok düşkün olduğunu, öldürme fikri kafasında yerleştikten sonra ruhsatlı silah arayışına girdiğini ve geçen yıl Haziran’da İzmir’den ruhsatlı silah aldığını anlatıyor. Psikolojisinin bozuk olduğunu ve ilaç kullandığını söylüyor ama ruhsat alırken yöneltilen sorulara, tam da istenilen yanıtları verdiğini, yalan söylediğini ifade edebilecek kadar kendinde.

Geçmişten bu yana silah eğitimi aldığını, poligonda sıkça talim yaptığını ifade ediyor. Ayrıca soyadını vermediği Alican adlı bir kişinin kendisini eğittiğini de söylüyor”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın