İyi partide HDP Kavgası Çok Büyük Bir

 İyi partide HDP Kavgası Çok Büyük Bir

21.10.2020 - 0:09

Güncelleme : 21.10.2020 - 0:12

Akşener’den İYİ Partili Özdağ’ın ‘HDP’yle yakınlaşma’ açıklamasına tepki: Yalancı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Ümit Özdağ’ın ‘partinin HDP’yle yakınlaştığı’ açıklamasına tepki gösteren Akşener, “Çok büyük bir yalandır, yalancıdır bunu söyleyen” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin HDP ile yakınlaştığını söyleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’a tepki göstererek, “Çok büyük bir yalandır, yalancıdır bunu söyleyen” dedi.

Akşener, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ‘FETÖ’ suçlaması sorulan Akşener, “Onu hep beraber göreceğiz. Benim, arkadaşlarımızın ne konuştuğu değil de bugün Bülent Turan’ın ne konuştuğu önemli” ifadelerini kullandı.

“Biz bir demokrasi mücadelesi vererek geldik” diyen Akşener, “Partimizin içinde de onu içselleştirmeye çalışıyoruz. Bu yolculukta hatalar kusurlar oluyor ama büyük bir dikkatle, demokrasiyi, her şeye rağmen demokrasiyi istişareyi içselleştirmeye gayret ediyoruz. Hepimiz otoriter sistemlerin içinden geliyoruz. Dolayısıyla hür iradeleriyle partimizde yönetimde, milletvekilliği görevinde bulunan bütün arkadaşlarımızın fikirlerini söylemelerinin partimize zenginlik kattığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın