İstismarcı Uşşaki tarikatı şeyhinin görüşmesi ortaya çıktı

 İstismarcı Uşşaki tarikatı şeyhinin görüşmesi ortaya çıktı

06.06.2021 - 23:09

Güncelleme : 06.06.2021 - 23:09

İstismarcı tarikatçının ‘Diyeceksin ki sana yakışıyor mu? Ehli Beytiz, peygamber torunuyuz. Duygular baskın oluyor soyumuzda’ dediği de ortaya çıktı.

İstismarcı Uşşaki tarikatı şeyhinin görüşmesi ortaya çıktı

İstismarcı tarikatçının ‘Diyeceksin ki sana yakışıyor mu? Ehli Beytiz, peygamber torunuyuz. Duygular baskın oluyor soyumuzda’ dediği de ortaya çıktı

Sakarya Kuzuluk’ta 11 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Uşşaki Tekkesi’nin şeyhi Eyüp Fatih Şağban’ın çocuğun babası ve halasıyla yaptığı görüşmeler ortaya çıktı.

Tarikat şeyhi Şağban’ın Y.’nin halası A.C. ile yaptığı görüşmede “Artık Pandoranın Kutusu açıldı. Bundan sonra insan içine çıkamam. Artık bizi paklayacak olan hapishane olacak.” dediği iddia edildi.

İstismarcı tarikatçının “Diyeceksin ki sana yakışıyor mu? Ehli Beytiz, peygamber torunuyuz. Duygular baskın oluyor soyumuzda.” dediği de ortaya çıktı.

Sözcü’den İsmail Saymaz bugünkü köşesinde Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden cinsel istismardan tutuklu sanık Şağban ile Y’nin halası A.C arasındaki iki telefon görüşmesini köşesine taşıdı.

Saymaz’ın bugünkü “Pandora’nın Kutusu” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Şeyh ‘Fatih Nurullah’ adıyla bilinen Şeyh Eyüp Fatih Şağban ifşa olacağını öğrendiği gün, istismar ettiği 11 yaşındaki kız çocuğu Y.’nin halasına “Artık Pandora’nın Kutusu açıldı kızım. Bundan sonra insan içine çıkamam. Bizi paklayacak olan hapishane olacak” dedi.

Pandora’nın Kutusu…

Kapağının aralanmasıyla içerisindeki kötülükler ve uğursuzlukların dünyaya yayıldığı sihirli kutu.

Antik Yunan’da Zeus’un insanlardan intikam için icat ettiği bir lanet.

Mutsuzluk salgınının kaynağı.

Sakarya Kuzuluk’taki Uşşaki Tekkesi gibi…

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden cinsel istismar davasının dosyasına tutuklu sanık Şağban ile Y.’nin halası A.C. arasındaki iki telefon görüşmesinin dökümü girdi. Bu görüşmeler Şağban’ın tutuklanmasından birkaç gün öncesine ait.

Birinci dökümde Şağban’ın kendisini mehdi olarak gördüğü anlaşılıyor. Y. hakkında, “Mehdinin hanımı olacak” diye rüya görüldüğünü söylüyor. O kadar ki Y.’yi isteyecek aşamaya geldiğini anlatıyor.

Şikayet edileceğini fark edince dini alet ediyor.

“Düşmanlar Müslümanlara saldırmak için fırsat arıyor” diye konuşuyor.

“Tarikat düşmanlığı had safhada” diyor.

Kemalist düzene karşı geldiği için hedef alındığını iddia ediyor.

Bu gülünç argümana, o da mürit olan Y.’nin halası A.C. bile inanmıyor.

A.C., “Ben tarikatçıyım, böyle tarikatlar olmasın” diye konuşuyor.

KAYNAK: https://haber.sol.org.tr/haber/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın