Erdoğandan Çağrı O Malları Almayın

 Erdoğandan Çağrı O Malları Almayın

26.10.2020 - 15:10

Güncelleme : 26.10.2020 - 15:10

Erdoğan: Sakın Fransız malına iltifat etmeyin, markalarını satın almayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Fransa’da, nasıl ‘Türk malı almayın’ deniyorsa ben de şimdi Milletime sesleniyorum. Sakın Fransız malına iltifat etmeyin, satın almayın” dedi.

Mevlid-i Nebi Haftası’nın, Beştepe’deki açılış programında konuşan Erdoğan, “Şimdiden çarşambayı-perşembeye bağlayan gece kutlanacak Mevlit Kandili’nizi kutluyorum” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından

*Salgın nedeniyle haftayı buruk yaşıyoruz.

*Genel tabloya gören sıkıntı gördüğümüz alanlarda müdahale yapmaktan çekinmiyoruz. Tüm dünyada hasta sayısının ürkütücü boyutlara ulaştığı şu günlerde milletimden tedbirlere daha sıkı sarılmalarını rica ediyorum. Bir süre daha sabredecek ondan sonra feraha kavuşacağız.

*Tek hüzün salgın sürecinde kaybettiklerimiz değil. Müslümanlarının bulunduğu ahval. İslam alemi zulmün, terörün, işkencenin, dinimiz ve peygamberimizce yasaklandığı fiilin yaşandığına tanık oluyoruz. Suriye’de 1 milyondan fazla insan oldu. Yemen’de bedeli yüzbinlerce masum çocuk ödedi. Libya, Filistin’de acılar yaşandı. slam beldelerinden anaların feryatları, çocukların çığlığı, yükseliyor.

*Sırf Müslüman olduğu için öldürülen kardeşimiz var. İşte Fransa’da yaşananlar, Almanya’da yaşananlar. Tüm dünyanın gözü önünde oluyor. Batı, özellikle Hıristiyanalra, Musevilere sesleniyorum. Bizim dinimizde Hıristiyan olmak suç değil, Musevi olmak suç değil. Biz ona da sahip çkıyoruz. Fransa’da Müslümanlara bir zulüm varsa hep birlikte oraya sahip çıkalım diye dünya liderlerine sesleniyorum.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın