Diyarbakır’da AKP’li 12 İlçe Başkanı İstifa Etti

 Diyarbakır’da AKP’li 12 İlçe Başkanı İstifa Etti

11.08.2020 - 22:45

Güncelleme : 11.08.2020 - 22:45

Diyarbakır’da AKP’li 12 ilçe başkanı istifa etti Diyarbakır’da AKP Bağlar, Bismil, Çınar, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kulp, Lice, Silvan ve Yenişehir ilçe başkanları istifa etti.

 
AKP Diyarbakır İl Başkanlığı yaptığı açıklama ile Bağlar, Bismil, Çınar, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kulp, Lice, Silvan ve Yenişehir ilçe başkanlarının istifa ettiğini duyurdu.

Diyarbakır’da daha önce Sur, Eğil ve Çüngüş ilçe başkanlıklarına atama yapan AKP Genel Merkezi, Diyarbakır İl Başkanlığı’na yazı göndererek Bağlar, Yenişehir, Lice, Kulp, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Ergani, Kayapınar, Hani ve Dicle ilçe başkanlarının da istifasını istemişti.

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı açıklamasında “Yaklaşmakta olan ilçe kongreleri sürecinden dolayı ilçe başkanlığının önünü açmak partimize ve teşkilat başkanlığımıza daha rahat bir çalışma ortamı oluşturmak için istifa eden Bağlar, Bismil, Çınar, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kulp, Lice, Silvan, Yenişehir ilçe başkanlarımıza göstermiş oldukları duyarlı davranışlarından ve yapmış oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi. (Mezopotamya Ajansı)

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın