Demirtaştan Önemli Açıklamalar

 Demirtaştan Önemli Açıklamalar

06.08.2020 - 10:56

Güncelleme : 06.08.2020 - 10:56

Demirtaş: Bize karşı kurulan siyasi kumpasta rol alanlar hakkında, elimizde güçlü hukuki belgeler ve deliller var Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Bize yönelik operasyon da aynı amaçla, otoriter ve tekçi bir rejim kurabilmek için yapıldı, yapılıyor” dedi

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde gündeme ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Kısıtlı imkanlarla ülke gündemindeki gelişmeleri takip ettiğini kaydeden Demirtaş, “Ülkede yaşananların adını doğru koymamız gerekiyor. Bir süredir, anayasal düzen fiilen değiştiriliyor ve yerine otoriter, tekçi bir rejim inşa ediliyor. Ve bu, sadece açık siyasi yöntemlerle de yapılmıyor” dedi.

“Gizli yapı ajandasını adım adım hayata geçiriyor”

Rejim değişikliği yapılırken kamu gücünün yasa dışı bir şekilde fütursuzca yapıldığını ileri süren Demirtaş, “Devlet içinde gizli şekilde örgütlenmiş bir yapı, planlı operasyonlarla ajandasını adım adım hayata geçiriyor. Bu gizli, örgütlü yapının siyaset ve yargı ayağı var. Bürokrasi, medya ve sermaye ayağı var” ifadelerine yer verdi.

Kendilerine karşı kurulan siyasi kumpasta rol alanlar hakkında ellerinde güçlü hukuki belge ve deliller olduğunu savunan Demirtaş, şunları kaydetti:

“Bize yönelik operasyon da aynı amaçla, otoriter ve tekçi bir rejim kurabilmek için yapıldı, yapılıyor. Bize karşı kurulan siyasi kumpasta rol alanlar hakkında, elimizde güçlü hukuki belgeler ve deliller var.

“Bu badireyi atlatıp Türkiye’yi birlikte düze çıkaracağız”

Bizim dışımızdaki muhalif kesimlere karşı yürütülen operasyonların merkezinde de yine aynı şekilde siyasette, yargıda, bürokraside, medyada ve sermaye dünyasında ayakları olan bu yapı var.

Benim tavsiyem, kimsenin bu ağır suçlara daha fazla ortak olmamasıdır. Çünkü günü geldiğinde halk kararını verecek ve ardından hukuk işleyecektir. Ortaya konulacak deliller, tartışma götürmeyecek şekilde, etkili hukuki süreçler başlatacaktır.

83 milyon, birbirimize inanalım, kenetlenelim. Bu badireyi atlatıp Türkiye’yi birlikte düze çıkaracağız. Çünkü bu ülke hepimizin. Hep birlikte güçlü bir demokrasi kurup barış içinde yaşayacağız. Direncinizi, umudunuzu, cesaretinizi asla kaybetmeyin. İyilik kazanacak, mutlaka!”

 

Independent Türkçe

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın