Davutoğlundan Erdoğana Hodri Meyda Ben Konuşursam …!

 Davutoğlundan Erdoğana Hodri Meyda Ben Konuşursam …!

13.09.2020 - 22:33

Güncelleme : 13.09.2020 - 22:45

Davutoğlu: Biz 3 gün konuşsak, 3 ay nefes alamazlar Davutoğlu’ndan Erdoğan’a televizyon daveti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a televizyon programı çağrısında bulunarak, “İstedikleri şartlarda, istedikleri televizyonda, istedikleri konuyu onlarla konuşalım” dedi.


Ahmet Davutoğlu, partisinin Manisa 1. Olağan Kongresi’nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Bize medya ambargosu koyuyorlar. Biliyorlar ki biz 3 gün konuşsak, 3 ay nefes alamazlar” diyen Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a televizyon programı çağrısı yaptı.

‘KARŞIMIZA İSTEDİKLERİNİ ÇIKARSINLAR’

Davutoğlu şöyle konuştu:

“İşte çağrımız; İstedikleri şartlarda, istedikleri televizyonda, istedikleri konuyu onlarla konuşalım. Karşımıza istediklerini çıkarsınlar, biz de kendi kurmaylarımızı çıkaracağız. Eğer bizimle tartışmak istiyorlarsa, AK Parti Genel Başkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanı, buna da hazırız. Yaptığı her suçlamanın cevabını verir, yanlış yürüttüğü her politikanın alternatifini kendisine birer birer anlatırız.”

EKONOMİ: İLK SEÇİMDE HESABINI VERECEKSİNİZ

AKP’ye yönelik çeşitli eleştirilerde bulunan Davutoğlu, “Ülkenin kredi notunu 25 yıl önceki seviyenin altına düşürenler hala biz ‘yerli ve milli’ bir politika uyguluyoruz diyebilecekler mi hiç utanmadan?” ifadelerini kullandı.

“İlk seçimde vereceksiniz millete ülke ekonomisini bu seviyelere düşürmenin hesabını” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Geniş işsizlik rakamları yüzde 30 ulaşmış. Döviz kurları rekor üstüne rekor kırıyor. Almanya’da yüzde 0 olan enflasyon TÜİK rakamlarında bile yüzde 13 ü aşmış. Ama Sayın Cumhurbaşkanı ve onun gücü ve kayırmasıyla koltuğunda oturan Hazine ve Maliye Bakanı çok rahat görünüyor.Gençlerimizin neredeyse üçte biri ne eğitimde ne istihdamda yer alıyor. Gençlerimizin umudu tükenmiş, yurt dışına gitmeye çalışıyor. İşte Cumhurbaşkanının deyimiyle ‘şahlanan’, damadı ekonomi bakanının deyimiyle ‘güçlenen’ ekonomimiz.”

SALGIN POLİTİKASINA ELEŞTİRİ

AKP’nin salgına ilişkin yürüttüğü politikalarını da eleştiren Ahmet Davutoğlu, “Pozitif tanı konan hastalar evlerine dolmuşla gidiyor. Hastalar oradan oraya savruluyor. Özveriyle çalışan sağlıkçıların psikolojileri tükenme geldi. Sağlık sistemi çöküş sinyalleri veriyor.” dedi. Davutoğlu, “21 Eylül yaklaşırken, sağır kulaklar duysun diye bir daha daha söylüyoruz. Bize göre okulların açılmasına strateji şu olmalıdır: Vaka türü göre somut bir kriter konulmalı ve buna göre okulların açılıp açılmayacağı belirlenmelidir” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın