Cumhurbaşlığına Bağlı Polis Teşkilatı Kuruldu.!

 Cumhurbaşlığına Bağlı Polis Teşkilatı Kuruldu.!

22.08.2020 - 10:36

Güncelleme : 22.08.2020 - 10:36

İstanbul’da Emniyet’e bağlı taşra teşkilatı Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yer aldı. Av. Prof. Dr. iur. Mehmet Köksal, söz konusu kuvvet müdürlüğünü, “Doğrudan Cumhurbaşkanı’na bağlı ikinci bir polis teşkilatı” olarak tanımladı.

 

Buna göre, İstanbul’da Emniyet Genel Müdürlüğünün doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmasına karar verildi.

2018 Temmuz ayında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü’nün görev alanı, Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerinin programları başta olmak üzere mitingler ve ihtiyaç duyulması halinde spor müsabakalarında görevlendirilmek olarak tanımlanmıştı.

Av. Prof. Dr. iur. Mehmet Köksal, konuyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu kuvvet müdürlüğünü, “Bugünkü ‘müjdenin’ gölgesinde kalan bir karar. CB doğrudan kendisine bağlı ikinci bir polis teşkilatı kurdu. Bu çok tehlikeli bir gelişme! Almanya’da Hitler zamanında SS polis teşkilatına giden yol da böyle başlamıştı!” ifadeleriyle eleştirdi.

KAYNAK: https://tele1.com.tr/cumhurbaskanina-bagli-ikinci-bir-polis-teskilati-kuruldu-208818/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın