Cumhur İttifakı birbirine girdi: AKP’li başkan ile MHP arasında kriz

 Cumhur İttifakı birbirine girdi: AKP’li başkan ile MHP arasında kriz

04.11.2020 - 11:53

Güncelleme : 04.11.2020 - 11:53

Isparta Belediye Başkanı AKP’li Şükrü Başdeğirmen’in kendinden önceki MHP dönemini hedef alarak yaptığı açıklamaya MHP’den yanıt geldi.

 

AKP’li Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kendisinden önceki MHP dönemine ilişkin, “Bir bardak su arıtılmamış. Arıtılmadığı gibi aylık 120 bin lira da elektrik parası ödenmiş. 10 kişiye de ayda 100 bin lira maaş vermişiz” demişti. MHP’den ise yanıt gecikmedi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre iddialara yanıt veren MHP Isparta Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz günlerde Isparta belediye Başkanı Şükrü beyin atık su arıtma tesisi ile ilgili açıklamada bulunmuştur. Bir önceki dönemi yani MHP yerel yönetimini kastederek ‘5 yılda 1 bardak su bile arıtılmamış, ayda çalışmayan arıtmaya 120 bin lira elektrik faturası ödenmiş, 10 kişiye de ayda 100 bin lira maaş ödenmiş’ gibi iddialarının arkasından ‘Bir devletin parası ancak bu kadar heder edilebilirdi’ ifadelerinde bulunmuştur. Şükrü Beyin bu iddialarında nasıl bir mantıkla hareket ettiğini anlayamamaktayız.

Çünkü işin aslı hiçte anlattığı gibi değildir. Şükrü Başdeğirmen kendisi lütfedip yapıyormuş gibi anlatsa da işin aslı hangi Belediye başkanı gelirse gelsin bu kapasite artışını yapması kanuni bir zorunluluktur. Isparta Belediye Başkanlığı makamı konuları saptırarak başka mecralara çekerek iddialarda bulunan makam değil, icraatlar da bulunan makamdır” diyen Gülay sözlerini şöyle sürdürdü; “Bir iddiada bulunuyorsanız bunu belgeleriyle açıklamak zorundasınız.

Bir bardak suyun bile arıtılmadığını söylediğiniz tesisisin aylık 120 bin lira elektrik faturası gelmesi garip değil midir? Çalışmayan tesisin nasıl 120 bin lira elektrik gideri olur. Aylık 100 bin lira maaş giderinin olduğunu söylediğiniz 10 kişinin çalıştığını belirttiğiniz yerde çalışanlar 10 bin lira maaş mı almaktadır? Geçmiş döneme iftira atmak isterken bu tesisin hiç çalışmadığını belirtirken kamu kuruluşu olan çevre şehircilik il müdürlüğünü de zan altında bıraktığınızın farkında olmanız da fayda vardır.

5 yılda 2 saat bile çalışmadığını söylediğiniz tesisin yaklaşık 2 yılında sizin görevde olduğunuzu unuttunuz galiba” Gülay’dan eleştiri ve test önerisi: Bir Covid testi yaptırın AKP’li belediyenin icraatlarını eleştiren Osman Gülay, belediye başkanı Başdeğirmen’e ‘Covid-19’ test çağrısı yaptı. Gülay şunları söyledi:

“Göreve geldiğiniz günden bu yana farklı zamanlarda kamera karşısına geçip koku sorununu bitirdiğinizi belirttiniz. Size tavsiyemiz beyaz gömleğinizi, lacivert ceketinizi, gri pantolonunuzu giyin, bisikletinize binin Davraz mahallesinden başlayarak vatan, ayazmana, Halıkent, Gülevler mahallelerine gidin kokuyu alamıyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurun ve bir Covid testi yaptırın.

Arıtma ile ilgili kokuyu bitirdiğinizi söylüyorsunuz kapalı sistemle şehir dışına taşıdığınızı belirtiyorsunuz. Kokunun giderilmediğini sadece yerinin değiştiğini Antalya’dan Isparta’ya girerken savın girişinde buram buram buram koku ile misafirlerimizi karşıladığımızı atlıyorsunuz galiba. Yine açıklamalarınızda devletin parasının ancak bu kadar heder edildiği iddiası ifadenizle büyük bir yanlışa imza atıyorsunuz.

Devletin bir kuruş parasını heder eden, çalan varsa ve bunula ilgili de suç duyurusunda bulunmuyorsanız unutmayın ki sizde bu suça ortak oluyorsunuz” Kaynak: Gerçek Gündem

Duruş Haber

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın