CHP’li Erdem: İyisi mi kapatın Merkez Bankasını, rezervi de bitti

 CHP’li Erdem: İyisi mi kapatın Merkez Bankasını, rezervi de bitti

07.11.2020 - 8:53

Güncelleme : 07.11.2020 - 8:53

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alınarak yerine Naci Ağbal’ın atanmasını eleştiren CHP PM üyesi Eren Erdem, “İyisi mi kapatın Merkez Bankasını… Nasılsa bir işe yaramıyor artık; rezervi de bitti” dedi.
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alınarak, yerin eski Maliye Bakanı Naci Ağbal atandı. Atanma kararı Resmi Gazetede yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Naci Ağbal atandı. Ağbal’dan boşalan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına, İbrahim Şenel getirildi. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliğine de Nihat Zeybekci atandı.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alınarak eski bakan ve Cumhurbaskanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’ın atanması kararına CHP’den ilk tepki PM üyesi Eren Erdem’den geldi. Sosyal medya hesabından kararı eleştiren Erdem, “Piyasa kurallarına göre davrananı görevden alır. Sarayın
kurallarına göre davrananı da görevden alır. İyisi mi kapatın Merkez Bankasını… Nasılsa bir işe yaramıyor artık; rezervi de bitti… Az kaldı dostlar! İlk seçimde tüm bu kepazelik son bulacak… Türkiye normalleşecek… İstanbul’da, Ankara’da, Antalya’da, Adana’da, Mersin’de ve 31 Mart’ın tüm kalelerinde nasıl yenildiyse; ilk seçimde yine yenilecek! Türkiye nefes alacak… Az kaldı” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın