Bahçeli’nin danışmanı Nur Sürer ile Ercan Kesal’ı Demirtaş üzerinden hedef gösterdi

 Bahçeli’nin danışmanı Nur Sürer ile Ercan Kesal’ı Demirtaş üzerinden hedef gösterdi

02.07.2021 - 20:06

Güncelleme : 02.07.2021 - 20:07

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkiye sinemasının usta isimlerinden Nur Sürer ile Ercan Kesal’ı, HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ‘sahip çıktıkları’ gerekçsiyle hedef gösterdi.

MHP’nin yayın organı Türkgün’de “Camdaki ve Çukur’daki hain” başlıklı bir yazı kaleme alan Yıldıray Çiçek, usta oyuncular Sürer ve Kesal’ı hedef aldı.

“Türkiye’deki sanat camiasında gerçekten hain potansiyelimiz oldukça fazla… Bu hainler bazen milyonların dinlediği şarkıcı olarak, bazen milyonların izlediği dizi, sinema sanatçısı olarak karşımıza çıkıyor” ifadelerini kullanan Çiçek, “İkisinin ortak özelliği terörist Demirtaş’a sahip çıkmasıdır. Bunları bir gün olsun şehitlerimize ve onların geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkarken görmedik ama PKK’lı azmettirici terörist Demirtaş’a çok net sahip çıkarken gördük” diye yazdı.

Çiçek, şu ifadeleri kullandı:

“Sanatçı kimliği altında ihanete destek veren, bu terör örgütlerine propaganda desteği sağlayan çok kişi var… Bir karanlık el var, bunları ihanet yoluna ve hain olmaya sürükleyen…Yoksa milliyetçi- vatansever olarak başladığı, Mehmet Akif Ersoy’un “Eşele bir yerleri örten karı / Ot değil onlar dedenin saçları/ Dinle şehit sesleridir rüzgârı/ Haydi git evladım uğurlar ola” şeklindeki eserini seslendiren, Kurtuluş Savaşı’na, milli kahramanlara şarkılar, marşlar okuyan Ahmet Kaya gibi birisi “Vallahi dostu özledim, Vallahi Apo’yu özledim” diye teröristbaşı yaratığa şarkı söyler hâle nasıl getirilmiştir? Türk devleti, sanatçı kimliklerini kullanarak terör propagandası yapan, teröristlere sahip çıkan hainleri ya bu alandan temizlemeli ya da o karanlık ele esir olarak düştülerse onları kurtarmalıdır. Şimdi söyleyin bakalım Nur Sürer ve Ercan Kesal… Siz bu işi gönüllü mü yapıyorsunuz yoksa karanlık ellerde esir misiniz?”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın