Bahçeliden Kürtler Açıklaması

 Bahçeliden Kürtler Açıklaması

12.08.2020 - 15:24

Güncelleme : 12.08.2020 - 15:24

MHP lideri Bahçeli, Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır’da yaptığı açıklamalara ve CHP’nin Kürt sorunu raporuna, “Serok’un sözde Kürt sorununa vurgu yapması, CHP’nin bölücü bir kisveye bürünüp sözde Kürt sorunuyla ilgili rapor hazırlığı içinde olması içimizdeki devşirilmiş siyaset

 

artıklarını teşhir etmiştir” sözleriyle tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki gelişmelere ilişkin, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde Türkiye’ye direkt tesir eden iç ve dış sorun alanlarının ivme kazandığını, bununla birlikte içerik ve istikametinde “tehlikeli değişimler” yaşandığının söyledi. Ahmet Davutoğlu’nun açıklamaları, CHP’nin Kürt sorunu raporu
Bahçeli, “Türkiye’yi Lübnan’a dönüştürme gayreti, Suriye’ye çevirme gayesi, milli birlik ve kardeşlik hukukumuzu zedeleyecek teşebbüslerde bulunma gafleti hain bir niyet olarak karşımızdadır” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Diyarbakır Kongresi’nde yaptığı açıklamalara ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kürt sorunu raporuna da değinen MHP lideri Bahçeli, “Marksist literatürü ortaokulda öğrenmiş kerameti kendinden menkul Serok Ahmet’in Diyarbakır’da PKK üslubuyla konuşması, sözde Kürt sorununu yeniden diline dolayıp anadilde eğitimden bahsetmesi emperyalist tutsaklığın ulaştığı hazin düzeyi göstermesi bakımından skandal bir örnektir” diye konuştu.

Bahçeli, sözlerine şunları ekledi:

“Bunun yanında Ali Babacan’ın ekonomide felaket tellallığı yapması küresel tefecilerin, IMF’ci bir kafanın, teslimiyetçi bir zihniyetin sipariş eleştirileridir. Bunlara inanacak, itibar edecek hiç kimse yoktur. CHP’nin çatısı altında kendilerine ikbal arayanların zillete düşmeleri acziyettir, teslimiyettir, melanettir. Serok’un sözde Kürt sorununa vurgu yapması, CHP’nin bölücü bir kisveye bürünüp sözde Kürt sorunuyla ilgili rapor hazırlığı içinde olması içimizdeki devşirilmiş siyaset artıklarını teşhir etmiştir. Terörle mücadeleye destek vermekten köşe bucak kaçınıp, şehidi şühedayı ağızlarına almaktan imtina edip Türkiye’nin büyüme, yükselme ve prangalarını kırma dirayetine kara çalanlar tek kelimeyle işbirlikçidir.”

Erken seçim
“Türkiye tam bağımsız, milli ve üniter bir devlettir” diyen Bahçeli, “Hakkımızı koruyamazsak milli şerefimizi de kaybedeceğimiz aleni bir hakikattir. Cumhur İttifakı Türkiye’nin ekonomik menfaatlerini, milli birliğini, tarihsel haklarını, toplumsal huzurunu, iç barışını, bekasını, refah ve zenginliğini temine kararlı ve yeminlidir. Geleceğin temeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle atılmıştır” değerlenrimesinde bulundu.

Bahçeli, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem özlemleri boşuna bir taleptir. Cumhuriyet’in yüzüncü yılına temel sorunlarını kökten bitirmiş bir ülke olarak ulaşmak öncelikli ve önemli hedefimizdir. Bu çerçevede erken seçim tartışmaları mahsurludur, sinsi ve sivri bir amaca matuftur” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın