Ayhan Bilgenden Karara Sert Tepki

 Ayhan Bilgenden Karara Sert Tepki

13.10.2020 - 17:21

Güncelleme : 13.10.2020 - 17:21

‘Kayyım politikasını boşa çıkarmanın ilk sınavı, belediyelerin rutin işleri dışındaki kooperatif çalışmalarının desteklenerek kendi ayakları üzerinde durmasının sağlanmasıdır.’ Kars kayyımının belediye iştirak şirketi olan Beltaş A.Ş. bünyesinde “KarSbel” markasıyla kente ait doğal ürünlerin satışının yapıldığı kooperatifle ilişiğini kesmesine tepki gösteren Kars’ın seçilmiş belediye eş başkanı Ayhan Bilgen, kooperatif çalışmalarının desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Ankara’da yürütülen operasyon kapsamında tutuklanan ve yerine kayyım atanan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, kayyımın sosyal belediyeciliği hedef almasına tepki gösterdi.

 

Kars Belediyesi Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın tutuklanmasıyla belediyeye kayyım olarak atanan Vali Türker Öksüz, Kars Belediyesi Çalışanları Kooperatifi ile olan anlaşmayı feshetmesine sosyal medyadan tepki gösteren Bilgen, “Kayyım politikasını boşa çıkarmanın ilk sınavı, belediyelerin rutin işleri dışındaki kooperatif çalışmalarının desteklenerek kendi ayakları üzerinde durmasının sağlanmasıdır” dedi.

‘KAYYIMI BOŞA ÇIKARMANIN İLK SINAVI KOOPERATİF ÇALIŞMALARINI DESTEKLEMEK’

Sağlık durumu ve moralinin iyi olduğunu da bildiren Bilgen, şöyle yazdı:

“Herkese selamlar, sağlık durumum ve moralim gayet iyi. Kooperatifler, belediye ile organik bir alt kurum ilişkisinde değildir. Belediye desteği olmadan da ayakta durabilmeleri ve büyümeleri toplumsal sahiplenme ile mümkündür. Kayyım politikasını boşa çıkarmanın ilk sınavı, belediyelerin rutin işleri dışındaki kooperatif çalışmalarının desteklenerek kendi ayakları üzerinde durmasının sağlanmasıdır.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın