Ankara’da yumruklu saldırıya uğrayan müzisyen yoğun bakımda

 Ankara’da yumruklu saldırıya uğrayan müzisyen yoğun bakımda

18.12.2022 - 1:37

Güncelleme : 18.12.2022 - 1:37

Mehmet Dudarık,’ı darbeden saldırgan tutuklandı.

“Piiz” isimli rock müzik grubunun üyesi Mehmet Dudarık, Ankara’da konser verdikleri eğlence mekanında, konser sonrasında dans ederken ayağına bastığını iddia eden B.K.K. isimli şahsın yumruklu saldırısına uğradı. MS hastası olan ve başına aldığı darbe sonucu hastalığı tetiklenen Dudarık yoğun bakıma alınırken, saldırgan tutuklandı.

Ankara’da rock müzik grubu üyesi Mehmet Dudarık (38), konser sonrasında uğradığı yumruklu saldırı nedeniyle ağır yaralandı.

‘AYAĞIMA BASTIN’ DEYİP DARBETTİ

Rock müzik grubu Pizz, 14 Aralık günü Çankaya ilçesinde bulunan bir eğlence mekanında konser verdi. Konserin ardından grubun davulcusu Mehmet Dudarık, sahneden inerek, konseri izleyenler arasında bulunan çocukluk arkadaşı O.O. ile dans etmeye başladı.

Bu sırada kalabalık arasında bulunan B.K.K. isimli şahıs, ayağına bastığı gerekçesiyle Dudarık’a tepki gösterdi. Kısa süreli gerginliğin ardından dışarıya çıkan ve telefonla konuşmaya başlayan Dudarık, burada B.K.K.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Mehmet Dudarık başına aldığı darbeler nedeniyle yere düşerken, saldırgan B.K.K., Dudarık’ı yerde de yumruklamaya devam etti.

SALDIRGAN GÖZALTINDA

Ağır yaralanan Dudarık, arkadaşları tarafından Ankara İbn-i Sina Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Dudarık’ın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Saldırgan B.K.K. ise olayın ardından polis tarafından gözaltına alındı.

Pizz grubunun gitaristi Doğa Usta, Dudarık’ın uğradığı saldırıya ilişkin basın mensuplarına yaptığı konuştu. Usta, MS hastası olan Dudarık’ın başına aldığı darbeler sonucu hastalığının tetiklendiğini ifade etti. Arkadaşının hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Usta, şunları kaydetti:

‘YERDE YUMRUKLAMAYA DEVAM ETTİ’

“Tanımadığı bir şahıs Mehmet’in yanına doğru yanaşıyor. Mehmet’in ona çarpmasını sağlıyor. Çarptıktan sonra ayağını gösteriyor, ‘Niye ayağıma basıyorsun’ diyor. Mehmet sürekli özür diliyor, ‘Özür dilerim kardeşim, bilerek olmadı bastıysam da’ diyor. Ama saldırgan tartışmayı uzatmaya devam ediyor. Sonra olay kapanıyor gibi gözüküyor.

Sonra Mehmet dışarı çıkıyor. Mehmet telefonla konuşurken arkadan birisi geliyor ve yumrukla saldırıyor, yere düşürüyor. Yerde yumruklamaya devam ediyor. Yani inanılır gibi değil.”

DUDARIK’IN ARKADAŞI DA DARBEDİLDİ

Usta, Dudarık’ın olaydan önce birlikte eğlendiği çocukluk arkadaşı O.O.’nun da aynı kişi tarafından saldırıya uğradığını söyleyerek, “Diğer arkadaşına da yumruk atıyor. Mehmet’in arkadaşının elmacık kemiği patlamış, yüzünde kırık varmış onun da. Biz hala şoktayız” ifadelerini kullandı.

Olayın ardından gözaltına alınan B.K.K., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın