AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı’dan Türkan Şoray’a: Sert Sözler Sen

 AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı’dan Türkan Şoray’a: Sert Sözler Sen

02.11.2020 - 23:48

Güncelleme : 02.11.2020 - 23:48

AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Türkiye’nin en büyük sorunu işsizlik” sözleri gündem olan Türkan Şoray’ı, “Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi” sözleriyle eleştirdi.

AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Türkiye’nin en büyük sorunu işsizlik” sözleri gündem olan Türkan Şoray’ı hedef aldı. Çamlı, Şoray’ın haberlerini paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi, tantanacı medya sahnesinin son artisti Türkan Şoray.” TÜRKİYE EN BÜYÜK SORUNU ‘İŞSİZLİK’ DEMİŞTİ Yeşilçam efsanesi Türkan Şoray’ın dün Sözcü gazetesinden Yüksel Şengül ile yaptığı röportaj yankı uyandırmıştı. Şoray, Yüksel Şengül’ün “Sizce Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?” sorusuna “İşsizlik” yanıtını vermiş ve şöyle konuşmuştu:

“Birinci sıraya işsizliği koyarım. Korona olayından sonra daha da büyük bir sorun olacak diye endişeleniyorum,” diyen Şoray, “Özellikle gençlerin büyük bir enerjisi var. Maalesef okumuş, üniversite bitirmiş veya okuyamamış, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz iş arıyor. Gençlerin, özellikle geçim derdinde olan insanların derdi beni çok mutsuz ediyor. İstatistiklere baktığımızda ürkütücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Yıllarca yemeyip içmeyip evlatlarını okutan, onların meslek sahibi olması için çırpınan ailelerin hüznünü ve hayal kırıklıklarını yüreğimde hissediyorum.

Gençlerin önü açılmalı. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bu ülkeyi aydınlığa götürecek olanlar… Umutsuzlukları umuda çevrilmeli diye düşünüyorum.” “KALBİM SOMALI İŞÇİLERLE ATIYOR” Şoray, Soma işçilerini de ilk günden itibaren takip ettiğini ifade edip, “Soma işçileriyle ilk günden beri çok ilgiliyim ve kalbim onlarla çarpıyor. Maden işçileri, tarım işçileri, işçiler, emekçiler… Alın teri için yola çıkan herkesin yanındayım. Herkes emeğinin karşılığını mutlaka almalı. Ancak o zaman hep beraber yüzümüz güler” demişti. GELİR ADALETSİZLİĞİNE İŞARET ETMİŞTİ “İşsizlik verileri pandeminin etkilerini yansıtıyor mu?

” sorusunu da yanıtlayan Şoray, şu cevabı vermişti: “Gelir adaletsizliği tabii… Keşke herkesin bu konuda şansı eşit olabilse. Ayrıca giderek kutuplaşıyoruz. Toplumda birbirimizi ötekileştirmeyerek, empati yaparak, birbirimizi dinleyerek, karşı görüşlüyse saygı duyarak orta yolu bulmalıyız. Bugün ülkemin görüş ayrılığı içinde kutuplaştığını görmek beni çok üzüyor. Birbirimizi yapıcı tenkit edelim, birbirimizden alacağımız ve birbirimize vereceğimiz çok şey var.

Birlik içinde olalım. Ayrıca ülkemde eğitim çok önemli. Eğitimde fırsat eşitliği, kız çocuklarının okutulması çok önemli. Eğitimin hava, su, beslenme, barınma ve sağlık kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitim düşünebilme, hayata uygulayabilme ve yaşamın değerini bilme yeteneğidir, sonsuzdur.”

Duruş Haber

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın