Abdülkadir Selvi: Ben Kars Valisinin Namazını.

 Abdülkadir Selvi: Ben Kars Valisinin Namazını.

09.10.2020 - 14:59

Güncelleme : 09.10.2020 - 14:59

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Kars Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Türker Öksüz’ün ilk icraatı olan belediye önündeki namazın farklı yerlere çekildiğini söyledi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, HDP’li Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in ‘Kobani eylemleri’ soruşturması kapsamında tutuklanarak görevden alınmasıyla belediyeye kayyım olarak atanan Kars Valisi Öksüz’ün eleştirilen namazını “çok samimi bulduğunu” söyledi.

Bilgen’in tutuklanmasından dakikalar sonra Kars Valisi Öksüz, belediyeye kayyum olarak atanmış, belediye binası yakınında namaz kılmıştı.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

Yazmasam içimde kalırdı. Kars belediyesine kayyım olarak atanan Kars Valisi Türker Öksüz, cuma namazını farklı yerlere çekilmeye çalışıldı. Yok efendim, vali fetih namazı kılmış, yok efendim şükür namazıymış. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir belediyesine Türkiye Cumhuriyeti’nin valisi kayyım olarak atanıyor. Neyin fethi? Kars ülke sınırlarının dışında bir yer mi? Bu öncelikle Kars’a hakaret. Bu ülkenin en vatanperver insanlarıdır Karslılar.

Cuma namazı kılınıyor. Vali olunca namaz mükellefiyeti üzerinden kalkmıyor ki. Kars Valisi Belediye’nin önündeki kadar uzanan cemaatin yanına seccadesini serip namazını kılıyor. Ben valiyim diye cemaati yara yara en ön safa geçmiyor. Ben Kars valisinin namazını çok samimi buldum.

 

DİĞER HABER HDP Li Değilim Dedi Ve Konuştu

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın